Mrekulli, kamioni i shqiptarit përfundon 40 metra në greminë dhe shpëton – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Një drejtues kamioni shqiptar ka shpëtuar mrekullisht pasi mjeti me të cilin e po udhetonte është aksidentuar në një urë, para se të futej në tunel.
Aksidenti ka ndodhur gjatë paradites kur kamioni po udhëtonte drejt Savonës, dhe siç e shikoni në foto, kamioni pasi ka humbur kontrollin është përplasur me parmakët e rrugës.

Kabina e automjetit ka përfunduar jashtë ure duke mbetur në ajër, ndërsa koka e trajlerit ka përfunduar 40 metra në greminë.
Menjëherë ka ndërhyrë shërbimi zjarrfikës. Në mënyrë të pabesueshme, shoferi ishte plotësisht i padëmtuar. Ai doli me këmbët e veta nga kabina. Ai u transportua me autoambulancë në spital për një kontroll të detajuar.
Policia bllokoi trafikun në autostradën midis Altare dhe Savonas për ta rihapur vetëm pasdite.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu