Mbyti foshnjën dhe e hodhi në plehra, gjykata liron 19 vjeçaren shqiptare – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Drejtësia në shtetin grek ka lënë të lirë 19 vjeçaren shqiptare që mbyti foshnjën e saj të porsalindur ndërsa trupin ia hodhi në mbeturina.Në Athinë gjykata vendosi t’i heqë dënimin me 5 vite burg 19 vjeçares duke e liruar me kusht.19 vjeçarja është shpallur fajtore për krimin, por është lënë jashtë burgut duke marrë parasysh rrethanat dhe moshën e saj të re.Vajza e lindi fëmijën në tualetin e banesës së saj dhe e mbyti foshnjën me kordonin umbelikal (kërthizës). Më tutje trupin e pajetë ia dha nënës për ta hedhur.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu