Mancester City në ekstazë pasi u shpall kampion i Premier Ligës. Tifozën zbresin në fushë

0
7
Gjigandi

ANGLI- Manchester City triumfoi 2-3 me përmbysje ndaj Aston Villas në “Etihad Stadium”, një një sfidë emocionuese dhe të pazakontë,duke fituar titullit e tetë kampion në histori.

Tifozët e Manchester City refuzuan një kërkesë të klubit dhe dolën në fushën e ‘Etihad Stadium’ pasi fitorja e tyre mahnitëse 3-2 kundër Aston Villa siguroi një tjetër titull në Premier League. Trajneri i Aston Villa-s, Steven Gerrard ishte objektivi i sulmeve masive nga tifozët vendas.

Mancester City është shpallur kampion i Premier Ligës për të dytin vit radhazi.

Nga fotot pas fitores, duket se në stadium kanë zbritur edhe tifozët që janë bërë njësh me futbollistët. Ata brohorasin nga gëzimi.

Disa të tjerë shihet se janë ulur mbi një nga portat. Kjo fitore i jep tre pikët që i duheshin për të mbyllur një kampionat në Angli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu