Kontrolle ne Lezhe, 25-vjecari kapet me arme e dylbi ne makine – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Policia deklaroi se një 25-vjeçar është prangosur gjatë aksionit policor ne zonen e Lezhës deh Kurbinit.
Gjatë kontrollit në mjetin e tij iu gjetën 2 kapsolle detonatore me fitil zjarrpërcjellës si dhe më pas, në kontrollin e banesës 1 armë zjarri automatik, 115 fishekë model 56 & 54 dhe një palë dylbi.

Ndalimi i E.H-së u krye në hyrje të Lezhës dhe u arrestua më pas për veprën penale ” Armëmbajtje pa leje”
Po kështu një tjetër shtetas 23-vjeçar po procedohet penalisht për veprën penale ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”, ku në sajë të operacionit për rritjen e parametrave të sigurisë, me kontrolle në akse rrugore, në zona urbane dhe rurale, Rr.P.-së iu gjetën disa doza lëndë narkotike gjatë kontrollit të ushtruar kur është ndaluar me mjet.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu