Kapet gomonia e dytë e trafikut Shqipëri-Turqi/ Ja çfarë shkruan gazeta greke – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Policia greke ka arritur të ndalojë një gomone, e cila dyshohet se transportonte drogë.
Gomonia e ndaluar drejtohej nga një shqiptar. Mjeti lundrues është ndaluar në ishullin Agkistri.

Shqiptari i ndaluar nga forcat policore greke do të merret në pyetje.
Autoritetet helene arritën të dallojnë gomonen në det rreth orës 15.30 minuta me orën lokale greke, pra 14:30 me orën shqiptare.
Ka dyshime se kemi të bëjmë me shqiptarë, të cilët disa herë kanë tentuar të kalojnë lëndë narkotike drejt Turqisë, kryesisht kokainë.
Sipas asaj që shkruan gazeta e njohur greke “Kathimerini”, gomonia u pikas në det të hapur në Agistro. Brenda gomones u gjet dhe u arrestua një shtetas shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet ende i ditur.
Sipas gazetës, operacioni në det të hapur vijon edhe në këto momente.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu