“Ju lutem dëgjoni apelin e prof. Adriana Babameto”, Manastirliu shpërndan mesazhin për Covid-19

0
18
Gjigandi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogera Manastirliu ka publikuar sot apelin e profesoreshës Adriana Babameto, teksa kjo e fundit bën thirrje për rritje të përgjegjësisë nga qytetarët.

Manastirliu shkruan:

“Duhet të rrisim ndjenjën e përgjegjësisë tek secili prej nesh për të zbatuar disa masa të thjeshta, si distancimi, vendosja e maskës dhe higjiena vetjake dhe kolektive. Do të ishte një shprehje e vlerësimit për jetën dhe një shprehje mirënjohje për personelin shëndetësor që përballet çdo ditë në vijën e parë me COVID19” – Ju lutem dëgjoni apelin e prof. Adriana Babameto nga QSUT.”

Bashkë kundër COVID19

🔴#COVID19“Duhet të rrisim ndjenjën e përgjegjësisë tek secili prej nesh, për të zbatuar disa masa të thjeshta, si distancimi, vendosja e maskës dhe higjiena vetjake dhe kolektive. Do të ishte një shprehje e vlerësimit për jetën dhe një shprehje mirënjohje për personelin shëndetësor që përballet çdo ditë në vijën e parë me COVID19″ – Ju lutem dëgjoni apelin e prof. Adriana Babameto.

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Dienstag, 7. Juli 2020

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu