18.5 C
Tirana
E diel, 29 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Austria

Etiketim: Austria

Gjermania dhe Austria: Të nisin negociatat me Shqipërinë

0
Rreziku nga ndikimi i huaj e ka zhvendosur Ballkanin Perëndimor në qendër të vëmendjes së shteteve europiane.Gjermania dhe Austria u pajtuan për nevojën e...

Shkrumbohet lokali në Tiranë, dyshohet për shkëndijë elektrike

0
Një lokal është përfshirë nga flakët duke u djegur gjatë natës në kryeqytet në zonën e ‘Mine Pezës’. Nga burimet mësohet se lokali është...

Mjeku flet për izolim: Dimri mund t´a përkeqësojë situatën e Covid-19,...

0
Stina e dimrit pritet të përkeqësojë situatën e koronavirusit. Pandemisë pritet t’i mbivendosen virozat e stinës, duke e vënë sistemin shëndetësor para një vështirësie...

Hyri nga dritarja e tualetit dhe vodhi banesën, kapet autori në...

0
Policia ka zbardhur nje vjedhje te ndodhur ne Gjirokaster duke vene ne pranga edhe autorin. Zbardhet në kohë rekord ngjarja e ndodhur në orët...

U tha se 21-vjecarja vdiq nga COVID, dalin analizat e familjes,...

0
E gjithë familja e viktimës më të re në moshë nga covid 19, 21 vjeçares kanë rezultuar negativ pas realizimit të tamponeve 13 ditë...

Ndalimi i hapjes së lokaleve të natës, Lleshaj: Virusi po merr...

0
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe drejtuesë të Policisë së Shtetit kanë vijuar me inspektimet, kësaj radhe në ‘’Tiranën e Re’’ për masat parandaluese...

Austria e bën të detyrueshme mbajtjen e maskës brenda dyqaneve

0
Qeveria e Austrisë tha se do të rivendosë masën e mbajtjes së maskës brenda dyqaneve dhe në disa vende të tjera, pasi autoritetet e...

Tentoi të fuste fishek arme gjahu brenda burgut për të afërmin,...

0
Një 57-vjeçar nga Vlora është arrestuar nga policia pasi ka tentuar të fusë në burg për një të afërmin e tij një fishek arme...

I arrestuar disa herë për drogë, zbulohet e kaluara e viktimës...

0
Emiljano Ramazanit ju bë një atentat mafioz pasditen e kësaj të hëne në Elbasan. Burimet bëjnë me dije se 39-vjeçari është qëlluar me breshëri...

Dhunoi rojën e resortit në Jalë, pranga të riut nga Tirana....

0
Siç duket fundjava për një 30-vjeçar nga Tirana, i cili kishte shkuar për pushime në Himare, nuk kanë shkuar ashtu siç duhet, pasi ka...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS