Jo negociata me “Rithemelimin”/ Denaj: Nuk do të thotë që s’mund të propozojnë emër për presidentin

0
10
Gjigandi

Nenkryetarja e grupit parlamentar te PS, Anila Denaj komentoi ne studion e “Quo vadis” ne Vizion Plus, zgjedhjen e presidentit të ri dhe përjashtimin e Grupit të Rithemelimit nga negociatat me mazhorancen.

Ish-ministrja e Financave , gjithsesi shtoi se ky fakt se ky fakt nuk e perjashton Grupin e Rithemelimit të propozojë një emër për Presidentin e ri te vendit.

“S

ë pari është një vendim politik i mazhorancës për të mos negociuar me Rithemelimin.

Nuk përfaqësohet, një tryezë me një person të shpallur non grata. Ky është vendim i PS-se dhe kryetarit Rama. Megjithate kjo nuk të thotë që grupet parlamentare të opozitës, te mos vijnë me një propozim

“, tha Denaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu