Ish-partnerja e Johnny Depp, Kate Moss pritet të dëshmojë në gjyqin e tij me Amber Heard

0
9
Gjigandi

Kate Moss do të dëshmojë në gjyqin e vazhdueshëm për shpifje mes Johnny Depp dhe Amber Heard.

Një burim i afërt me Depp, konfirmon për

People

se modelja, 48 vjeç, do të flasë në gjykatën në Fairfax të Virxhinias, përmes një lidhjeje video të mërkurën.

Moss, i cila është ish-i i Deppit, u referua nga Heard, në fillim të këtij muaji gjatë kohës që ky i fundit ishte në tribunë, ndërsa diskutonte një grindje të supozuar midis Depp dhe motrës së Heard, Whitney Henriquez.

Foto: AFP/Getty

Aktorja e “Aquaman 2” tha se Henriquez ishte pranë një shkalle “në vijën e zjarrit . duke u përpjekur ta bënte Johnny të ndalonte”, gjë që i kujtoi asaj një incident të përfolur mes Moss dhe Depp.

“Shpina e Whitneyt ishte në shkallë, dhe Johnny i lëkund atë. Unë nuk hezitoj, nuk pres – thjesht, në kokën time, menjëherë mendoj për Kate Moss dhe shkallët”, kishte dëshmuar Moss.

“Dhe unë u hodha drejt tij”, vazhdoi Heard për incidentin e supozuar të marsit 2015 mes saj, Henriquez dhe Depp.

“Në të gjithë marrëdhënien time deri tani me Johnny, nuk kisha marrë asnjë goditje”, tha ajo.

Foto: WireImage

Avokatët e Deppit u panë duke u shikuar me njëri-tjetrin kur Heard përmendi emrin e Moss gjatë dëshmisë së saj, me sa duket sepse u dha atyre mundësinë për ta sjellë modelen si dëshmitare të sqaruar incidentin e përfolur.

Heard bëri për herë të parë pretendimin për incidentin Moss gjatë dëshmisë së saj në gjyqin e Depp për shpifje në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2020, sipas The New York Post.

“Më kujtuan informacionet që kisha dëgjuar që ai shtyu një ish të dashurën – besoj se ishte Kate Moss – poshtë shkallëve”, dëshmoi më parë Heard ndërsa përshkruante të njëjtën sherr ku përfshiheshin motra e saj dhe Depp.

“E kisha dëgjuar këtë thashetheme nga dy persona dhe ishte i freskët në mendjen time”, tha ajo.

Moss dhe Depp u ndan në 1997 pas katër vitesh lidhje dhe një fejesë të përfolur, por më vonë u shfaqën së bashku për një kohë të shkurtër në Festivalin e Filmit në Kanë në maj 1998.

Foto: Getty

Në orën 5:30 të mëngjesit të 13 shtatorit 1994, Depp u arrestua dhe u akuzua për keqbërje kriminale në hotelin Mark të New Yorkut, pasi dyshohet se kishte dëmtuar dhomën e tij të hotelit.

Policia njoftoi se e gjeti Depp “në një gjendje të mundshme dehjeje” dhe Moss të padëmtuar.

Një gjykatës i gjykatës penale hodhi poshtë akuzën kundër Depp me kushtin që ai të qëndronte jashtë telasheve për gjashtë muaj.

Depp e pagoi hotelin afër 10,000 dollarë, duke përfshirë më shumë se 2,000 dollarë për dëmet, plus faturën për pjesën e mbetur të rezervimit të tij.

Foto: AP

Moss tha në një intervistë të vitit 2012 me “Vanity Fair” se ajo qau për “vite” pas përfundimit të marrëdhënies së tyre.

“Nuk ka njeri që ka qenë ndonjëherë në gjendje të kujdeset për mua. Johnny e bëri për pak. Unë besova atë që ai tha. Dhe kjo ishte ajo që më mungonte kur u largova. Kam humbur vërtetë dikë që mund t’i besoja”, kishte deklaruar Moss.

Depp aktualisht është duke e paditur Heardin për shpifje, duke argumentuar se shkrimi i saj i vitit 2018 për The Washington Post në lidhje me mbijetimin e dhunës në familje e njollosi reputacionin e tij dhe i shkatërroi mundësitë e tij për karrierë, edhe pse ajo nuk e përmendi atë me emër në artikull.

Ai dhe Heard u martuan në vitin 2015 dhe u ndanë në maj 2016, kur Heard kërkoi një urdhër ndalimi të dhunës në familje kundër tij, duke e akuzuar atë për abuzim me të. Depp i mohoi pretendimet dhe ish-çifti e zgjidhi divorcin e tyre jashtë gjykatës në gusht 2016. /

abc24.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu