Historike/ Hapen negociatat e Shqipërisë për anëtarësimin në BE

0
29
Gjigandi

Negociatat e Shqipërisë për anëtarësimin në BE janë hapur këtë të martë.

Ministri i Jashtëm i Çekisë ka njoftuar zyrtarisht para delegacionit shqiptar se “erdhi momenti që të happen negociatat mes BE-së dhe Shqipërisë”.

“Momenti nisi”, tha ai duke njoftuar kështu hapjen e negociatave.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu