Greqia ndryshon rregullat per ndihmat sociale ndaj emigranteve – Lajmi i Fundit

0
43
Gjigandi

Qeveria greke do të riplanizojë gjithë subvencionimet dhe kompensimet sociale që jepen kryesisht për shtresat në nevojë. Lajmi është bërë i ditur sot nga zëvendësministrja e punës, Domna Mihailidou.Ajo ka saktësuar se 90% përfituesve të këtyre subvencionimeve janë grekë. Por zëvendësministrja ka folur edhe për shtetasit e vendeve të treta që ndodhen në Greqi. Ajo ka paralajmëruar se po shqyrtohet rritja e kohës së qëndrimit të ligjshëm, si kusht që të përfitojnë edhe ata disa nga subvencionimet.VIDEO NGA TV TRIBUNA:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu