fbpx
14 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ndryshon

Etiketim: ndryshon

Si të jeni të lumtur kur ndryshon stina

0
Pse ankthi përkeqësohet në pranverë? Në pranverë fillojnë të ndryshojnë dy parametra thelbësorë: ndriçimi dhe temperatura, të cilat ndikojnë drejtpërdrejtë në biokimikën cerebrale dhe...

Rihapen çerdhet dhe kopshtet: Ndryshon orari i pritjes, prindërit të painformuar

0
Rihapja e kopshteve dhe çerdheve është bërë duke zbatuar një sërë rregullash për të shmangur përhapjen e Covid 19 në këto institucione. Për të...

Kina po ndërton stadiumin e paparë deri tani në formë të...

0
Klubi kinez Guangzhou Evergrande do të ketë një ndër stadiumet më të mëdha të futbollit në botë, me kapacitet prej 100.000 vendesh Stadiumi i ri...

Pandemia nuk ndryshon orarin e ceremonisë së ‘Emmy Awards’

0
‘Emmy Awards’ pritet të mbahet në orarin e paraparë. ABC dhe TV Academy janë duke shqyrtuar mundësitë se në cilin format mund ta transmetojnë ‘Emmy...

Suarez: Barcelona akoma sheh përpara për të fituar secilin trofe, ambicia...

0
Luis Suarez është shprehur optimist në prag të rifillimit të sezonit. La Liga edhe zyrtarisht ka njoftuar se do të rinis sezonin, duke bërë kështu...

UEFA ndryshon planet për Ligën e Kampionëve

0
UEFA raportohet se dëshiron ta mbyllë sezonin aktual të Ligës së Kampionëve përmes një mini-turneu, por dëshiron ta ndryshojë lokacionin nga Turqia në Gjermani. Përderisa...

Hapen aplikimet për skemën kombëtare, Rama: Bujqësia po ndryshon falë rritjes...

0
Ngas nesër hapen aplikimet për financim nga skema kombëtare. Lajmin e ka bërë të ditur kryeminsitri Edi Rama përmes një postimi në Facebook. Ai...

Përsëri ndryshon pamjen, kësaj radhe Dua Lipa vjen më ndryshe

0
Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, me talentin e saj për muzikën ka marrë vëmendje të madhe gjithandej nëpër botë. Ajo madje...

Ganiu ndryshon shumë, kështu ishte në vitin 1979, e kështu është...

0
Nuk e ka mjekrën simpatike të vitit 1979! Ka ndryshuar goxha shumë ish karateisti i mirënjohur Gani Mahalla dhe trajner aktual i klubit të...

Miley Cyrus ndryshon stilin e flokëve

0
Miley Cyrus përmes disa imazheve ka treguar ndryshimin e ri në pamje. Miley Cyrus gjatë kësaj periudhe po respekton rregullat duke qëndruar e vetizoluar. Këngëtarja  27...