Futbolli gati të rinisë në vatrën e epidemisë

0
14
Gjigandi

Futbolli gati të rinisë në vatrën e epidemisë.

Kina është gati që të rinisë me futbollin e luajtur pas pandemisë së Koronavirusit. Sipas asaj që shkruan “Sportmediaset”, duke cituar burime të shtetit, Chinese Super League duhet të rinisë më 27 maj.

Gjithçka do të lidhet me përhapjen ose jot ë epidemisë në infektimet që do të regjistrohen ditët në vazhdim. Një kurbë që ka rënë drastikisht kohët e fundit.

Do të jetë një kampionat që pritet të nisë pa shumë futbollistë të huaj duke parë kufinjtë e mbyllur deri tani, me një kalendar shumë të ndërlikuar dhe ngjeshur, në mënyrë që të rikuperohen muajt e humbur, ndërsa për momentin nuk ka siguri nëse do të luhet ose jo me dyer të mbyllura.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu