Fshihte kokainë në furnizimet e dyqanit, arrestohet shqiptari në Angli

0
Gjigandi

Një shqiptarë drejtues i një dyqani luksoz në Princes Avenue, Hull, është kapur dhe dënuar me 4 vjet dhe 10 muaj burg pasi polici i zbuloi sasi droge në furnizimin që ai bënte për bizneset e tij.

Mediat vendase shkruajnë se në burg u la  shtetasi Oltion Ademi, pronar i dyqanit të të brendshmeve ‘Sensh’ dhe dyqanit të suplementeve ‘It’s Organic’.

Ai fitonte në mënyrë të paligjshme shuma të konsiderueshme parash nga përfshirja më ‘biznesin’ me kokainë dhe kanabis, tha Gjykata e Hull Croën.

38-vjeçari pranoi se posedonte kokainë me qëllim furnizimin.

Prokurori i çështjes tha se Ademi ishte shtetas shqiptar, por jetonte në këtë vend për më shumë se 20 vitesh, kohë gjatë së cilës kishte arritur të ngrinte dy biznese.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu