Elon Musk thotë se Tesla do të braktisë Kaliforninë

0
11
Gjigandi

var ad_container = document.getElementById(‘viimo_container’);
ad_container.id = “viimo_container” + Math.floor((Math.random() * 1000) + 1);
if (!window.viimo_inpage_setup)
{ window.viimo_inpage_setup = []; }
window.viimo_inpage_setup.push({ element_id: ad_container.id, format: ‘560×69’ });

Në një cicërimë në Twitter, Elon Musk njoftoi se do të “zhvendoste menjëherë” selinë e kompanisë së tij të famshme, Tesla dhe “programet e ardhshme” në Texas dhe Nevada, raporton Ars Technica.

Ndërsa Kalifornia ngriti kufizimet e saj për prodhuesit dhe bizneset, qarku i Alameda (ku ndodhet Tesla) thotë se fabrika prodhuese e kompanisë nuk i plotëson ende kërkesat e qarkut për rihapjen e sigurt.

Zyrtarët e Alameda u përgjigjën të premten me një qëndrim të fortë se urdhri i izolimit do të mbetet në fuqi për Tesla, dhe të gjitha operacionet e tjera “jo thelbësore” në këtë rrethinë, deri në 31 maj.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu