fbpx
16 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Aftesim teknologjik 6 ideart

Etiketim: aftesim teknologjik 6 ideart

Huawei shton sensorin e matjes së temperaturës në smartphone të ri

0
Gjiganti kinez i telefonave të mençur Huawei këtë javë njoftoi një telefon të ri me sensorë të integruar që mund të matë temperaturën e...

Ford tregon zyrtarisht lidhur me prezantimin e Bronco të ri

0
Për prezantimin e kësaj makine, nuk duhet pritur edhe shumë gjatë. Deri më tani, Ford ka bërë të ditur se është duke punuar në modelet...

Ford tregon zyrtarisht lidhur me prezantimin e Bronco të ri

0
Për prezantimin e kësaj makine, nuk duhet pritur edhe shumë gjatë. Deri më tani, Ford ka bërë të ditur se është duke punuar në modelet...

Shtyhet prezantimi i Android 11, Google thotë se nuk është koha...

0
Prezantimi i Android 11, nuk është bërë gjatë ditës së djeshme ashtu si ishte paralajmëruar, ndërsa nuk dihet se kur do të ndodhë. Situata që...

Volkswagen feston prodhimin e veturës së një miliontë në Shtetet e...

0
Fabrika në Chattanooga, ka arritur të shënojë një sukses shumë të madh. Pasi e rifilloi prodhimin, pas ndalesës si pasojë e pandemisë, Volkswagen ka një...

Starlink lëshon me sukses 60 satelitë të tjerë në orbitë –...

0
Programi Starlink i Elon Musk ka lëshuar me sukses 60 satelitë tjerë në orbitën e Tokës. Sipas mediave të huaja, kompania SpaceX e posedon lejen...

Astronomët konfirmojnë eksoplanetin në madhësinë e Tokës

0
Astronomët kanë konfirmuar ekzistencën e Proxima b, një eksoplanetë me përmasa gati sa Toka që rrotullohet në yllin më të afërt me diellin tonë. Sipas...

Nissan mbyll fabrikën e makinave në Barcelonë, humb 1.5 miliard euro

0
Deri kohët e fundit, fabrika Nissan prodhoi klasën Mercedes X dhe Navara, dhe së fundmi atë elektrike NV200. Kur u mendua se mijëra punë në...

Google shtyn debutimin e Android 11

0
Google ka vendosur të shtyjë debutimin e versionit të fundit të sistemit operativ Android i cili duhej të bëhej i disponueshëm për publikun në...

​SpaceX thyen dominimin rus në hapësirë

0
Fluturimi i kompanisë private amerikane SpaceX shënoi fundin e monopolit: rusët nuk janë më të vetmit që dërgojnë kozmonautë në ISS, thonë ekspertët. Kapsula e...