fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Telegrafi.com teknologji

Etiketim: telegrafi.com teknologji

Zoom përmirëson sigurinë për klientët e saj me pagesë

0
Shërbimi i famshëm i video konferencave, Zoom, po planifikon të përmirësojë sigurinë e saj me enkriptim më të fortë, por vetëm për klientët me...

BMW Serie 5 vjen me shumë risi

0
Një nga makinat më të njohura në botë është ridizajnuar plotësisht. Nga jashtë, ndryshimet nuk janë shumë të mëdha, por makina ka tashmë një...

Citroën Visa: 34,000 kilometra në 33 vjet – por që duket...

0
Në kërkim të Oldtimer-ve gjithnjë e më tërheqës, këtë herë po paraqesim një “francez”. Bëhet fjalë për një Citroën Visa (1978-1988), një makinë që dikur...

Ferrari SF90 e “zgjoi” Monakon gjatë xhirimeve të një filmi të...

0
Me Charles Leclerc në timon, ky Ferrari arriti të lëvizte me mbi 240 kilometra në orë Gjatë vjeshtës, pritet që të lansohet Ferrari SF90, brenda...

Njihuni me versionin e Galaxy S20 që Samsung ka ndërtuar për...

0
Samsung ka krijuar një telefon enkas për ushtrinë amerikane. Bëhet fjalë për një prodhim të tipit Galaxy Samsung S20. Telefoni ka një modalitet i...

Loja e famshme Solitaire e krijuar 30 vite më parë ka...

0
Loja e famshme Solitaire e Microsoft po mbush 30-vjeç sot. Microsoft po feston këtë me një rekord lojtarësh që kanë luajtur brenda një dite. 35...

Zbulimi tronditës/ Fusha magnetike e Tokës po dobësohet

0
Ekspertët kanë zbuluar mes Afrikës dhe Amerikës së Jugut një rajon të madh me intensitet magnetik të zvogëluar, të quajtur “Anomalia e Atlantikut të...

Karantina shtoi orët e qëndrimit para ekranit. Ja se si të...

0
Sapo keni fikur televizorin apo kompjuterin, shikoni telefonin tuaj dhe mund të qëndroni aty për orë të tëra pa e kuptuar se kështu po...

Shkencëtarët zbulojnë lindjen e një planeti për herë të parë

0
Astronomët zbulojnë lindjen e një planeti, i cili është duke u formuar rreth një ylli në një sistem të ri 520 vjet dritë nga...

Facebook Shops kthen faqet e bizneseve në dyqane online

0
Facebook dhe Instagram janë duke bërë shtytjen më të madhe ndonjëherë për tregtinë elektronike dhe blerjet në internet me Facebook Shops, funksioni më i...