E FUNDIT/ Kapet me 1 ton drogë në furgon 30-vjeçari – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Mediat lokale bëjnë me dije së janë sejkuestruar rreth një ton kanabis në Janinë e cila transportohej nga një shtetas shqiptar mëngjesin e ditës së sotme.
Ndalimi I tij është bërë nga policia greke ndërsa mësohet se konstatimi është bërë në kryqëzimin Eleousa në Janinë.

Sasia e madhe e drogës është gjetur e ngarkuar në një furgon, dhe rezulton të jetë i vjedhur.
Sipas infromacioneve paraprake mësohet se shoferi është një 30-vjeçar shqiptar emri I të cilit nuk është bërë i ditur.
Në bazë të përllogaritjeve paraprake mendohet se nëse droga e ka origjinën nga Shqipëria, kjo do të konsistonte si ngarkesa më e madhe e kapur gjatë këtij viti.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu