Dorezohet Gjermania/ BE nuk hap negociatat per Shqiperine

0
91
Gjigandi

Gjermania dorëzohet.

Qeveria federale nuk pret që të martën të merret një vendim për nisjen e negociatave të pranimit mes Bashkimit Europian Shqiperise dhe Maqedonisë së Veriut.

AFP citon ministrin e Çështjeve Europiane, Michael Roth, që tha se nuk presin gjë.

‘Ne jemi shumë të zhgënjyer që sot nuk do jemi në gjendje që të mbajmë premtimin që e kemi bërë disa herë,’ tha zyrtari i SPD në një takim me kolegët e tij të BE në Luksemburg.

Ai paralajmëroi për pasojat që do ketë vendimi në rajon dhe për rrezikun e shtimit të ndikimit nga fuqi të huaja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu