Detaje/ Atentati ndaj efektivit të policisë në Kavajë, rrëfehet i riu: Dyshoj se…

0
47
Gjigandi

Është zbardhur ngjarja në Kavajë, ku makinës së një efekivi policie ju vendos tritol.

Burime për median bëjnë me dije se ka janë dy pista ku po hetohen, e para për shkak të detyrës dhe konfliktet që mund të ketë pasur efektivi Lulëzim Muça.

Sakaq, në dëshminë e tij Muça pohgon se nuk ka konflikte dhe dyshon se ngjarja mund të ketë ndodhur për shkak të detyrës. Lënda plasëse, e cila dyshohet se ka qenë rreth 80 gr ishte montuar në pjesën e poshtme të makinës dhe shpërthimi dyshohet se u bë me telekomandë.

Si dhe garazhi ku ishte parkuar automjeti i efektivit nuk kishte kamera sigurie, policia ende nuk ka autorë te dyshuar për ngjarjen.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu