Debatet per negociatat, Macron braktisi sallen e mbledhjes ne Bruksel – Lajmi i Fundit – Lajme

0
108
blank
Gjigandi

Presidenti francez Emmanuel Macron ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit Evropian, pasi është përballur me kritika të ashpra nga shumë kolegë të vendeve të tjera anëtare të BE-së për mos pajtimin në lidhje me hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut, dëshmon për “360 gradë” një diplomat i pranishëm në takim. Tema e zgjerimit është rihapur përsëri sot nga disa lider të vendeve anëtare, të cilët kanë kritikuar ashpër presidentin Makron për “paaftësinë për të perceptuar pasojat e mos dhënies së një sinjal pozitiv për Ballkanin Perëndimor”. Ndërkohë, thuhet se presidenti francez i zemëruar ka lëne sallën plenare në ndërtesën “Evropa” në Bruksel dhe eshte larguar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu