21.5 C
Tirana
E shtunë, 13 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: Bruksel

Samiti në Bruksel/ Rama vazhdon ‘sagën’ me Bullgarinë: Doja më shumë...

0
Kryeministri, Edi Rama ka reaguar për të tretën herë këtë të premte në lidhje me ngjarjen e Samitit që u mbajt në Bruksel Këtë herë...

Rama, hap pas, vendos të ulet nesër në Bruksel

0
Kreu i qeverisë Shqiptare do të jete nesër në Bruksel. Rama shkruajti pak minuta pas mesditës në Twitter se: Sapo dëgjova që diçka po lëviz sot...

Plagosi me 6 plumba Erion Hasanbelliun, arrestohet në Vienë Kasandër Noga

0
Është arrestuar në Vienë Kasandër Noga, pasi akuzohet për tentativë vrasje e Erion Hasanbelliut. Kujtojmë se ky i fundit u qëllua me 6 plumba në...

Legalizimi i kanabisit, Shqipëria ende nuk e ka njoftuar Brukselin

0
Shqipëria ka bërë progres në luftën kundër trafikimit të lëndëve narkotike. Ishte ky qëndrimi i Ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi në Këshillin Kombëtar për...

Rama takon Joseph Borrell në Bruksel

0
Kryeministri i vendit Edi Rama, ka takuar pasditen e sotme Zëvëndës Presidentin e Komisionit Evropian Joseph Borrell në Bruksel.Me anë të një postimi në...

Rama në samitin e NATO-s në Bruksel

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po merr pjesë në samitin e NATO-s në Bruksel.Në llogarinë zyrtare në Facebook, Rama ka publikuar momentin e arritjes...

Pjesë e një grupi kriminal/ Kush është 43-vjeçari i dënuar me...

0
Është bërë ekstradimi nga Belgjika i 43-vjeçarit, Dritan Kola alias Mark Kola. 43-vjeçari ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së...

Takimi Kosovë-Serbi në Bruksel, Basha: Është koha për njohje reciproke me...

0
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjetet sociale thekson se sot është koha për njohje reciproke mes Republikës...

​Hoti: Në Bruksel mora përkrahje për liberalizimin e vizave dhe rimëkëmbje...

0
  Kreu i qeverisë Avdullah Hoti thotë se dialogu nuk ka alternativë dhe se është në interes të Kosovës që ky proces të përfundojë shumë...

Takimi i Washington-it, Hoti në Bruksel/ Për vizat, jo për dialogun

0
Dy ditë përpara takimit të shumëdiskutuar të Washingtonit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të qëndrojë në Bruksel. Por ndërsa kjo ndalesë ishte...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS