Plagosi me 6 plumba Erion Hasanbelliun, arrestohet në Vienë Kasandër Noga

0
16
Gjigandi

Është arrestuar në Vienë Kasandër Noga, pasi akuzohet për tentativë vrasje e Erion Hasanbelliut.

Kujtojmë se ky i fundit u qëllua me 6 plumba në qendër të Brukselit (4 prej tyre e prekën në trup) ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në spital.

Dyshohet se i gjithë akti lidhjet me hasmërinë që kanë të dy këta htetas për një krim të ndodhur në vitin 2000.

Detaje nga ngjarja:

E gjithë saga e krimit ndodhi kur Noga hyri në spitalin e Sanatoriumit me automatik në dorë bashkë me Julian Çelën, ku ishin të shtruar Aqif Hasanbelliu (babai i Geronit) dhe Dritan Hajdini (shoku e Geronit) dhe pasi iu hoqën serumet nga krahu, hapën zjarr ndaj tyre duke i lënë të vdekur në vend. Duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë, erdhi edhe hakmarrja nga ana e Hasanbelliu, i cili bashkë më vëllain e shokut të tij, të ndjerit Geron Hasanbelliu dhe ekzekutuan Julian Çelën dhe plagosën rëndë Kasandro Nogën. Krimi në fjalë ndodhi në 2002 në Belgjikë.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu