Brad Pitt padit Angelina Jolien pasi shiti një pjesë të aksioneve të saj në vreshtën ku u martuan

0
5
Gjigandi

Brad Pitt e ka paditur ish-bashkëshorten e tij, Angelina Jolie, për shitjen e aksioneve të saj në vreshtin e tyre që do të thotë se ishte në pronësi të përbashkët.

Ish-çifti kishin blerë një shtëpi dhe vresht në jug të Francës në vitin 2008, të cilët u martuan atje gjashtë vjet më vonë, në 2014.

Megjithatë, Pitt tani po e padit Jolie dhe pretendon se qëllimisht deshi t’i ‘shkaktonte dëm’ atij duke shitur pjesën e saj, pasi ata kishin rënë dakord të mos i shisnin kurrë aksionet e tyre përkatëse pa lejen e tjetrit.

Angelina Jolie dhe Brad Pitt (Foto: Getty Images)

Jolie në anën tjetër mori vendimin pasi nuk ishte në gjendje të kthehej në pronë pas divorcit të tyre dhe gjeti një partneri biznesi për ta marrë përsipër, duke qenë se ajo e dinte se biznesi do të trashëgohej nga fëmijët e tyre.

Një burim i afërt me Pitt e hodhi poshtë këtë arsyetim.

Brad Pitt dhe Angelina Jolie (Foto: Getty Images)

Thuhet se Pitt po kërkon dëmshpërblim ‘në një shumë që do të dëshmohet në gjyq’, ndërsa shpreson gjithashtu që shitja të shpallet e pavlefshme.

Prona gjendet saktësisht në fshatin Correns, gjersa sipas raportimeve kjo u ble nga dyshja për 25 milionë euro.

/abc24.al/

Brad Pitt dhe Angelina Jolie (Foto: Getty Images)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu