Johnny Depp feston ditëlindjen e 59-të

0
Gjigandi

Ylli i Hollywoodit, Johnny Depp, ditën e sotme (e enjte) po feston ditëlindjen e tij të 59-të.

Kjo një festë edhe më shumë pasi fitoi gjyqin për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard.

Javën e kaluar, pas fitores ndaj Heard, Depp i ngazëllyer tha se një juri amerikane ‘ia ktheu jetën’ – ndonëse po vuante prej vitesh dhe kishte një betejë të ashpër me aktoren e “Aquaman”.

Johnny Depp (Foto: MEGA)

Union Contact

Pas një gjyqi gjashtë-javor, në vendimin final të jurisë aktori i “Pirates of the Caribbean” doli fitues me 15 milionë dollarë dëmshpërblim.

Ndërkohë, fansat në York e befasuan Depp duke e uruar me këngën e ditëlindjes dhe duke bërë fotografi së bashku – në natën e fundit të turneut të tij në Mbretërinë e Bashkuar me Jeff Beck.

Johnny Depp (Foto: Terry Blackburn)

Qindra fansa po prisnin jashtë në The Barbican Theatre në York për të parë të preferuarin e tyre.

Johnny kujtojmë se ka bërë paraqitje edhe në filma të tjerë si: “Donnie Brasco”, “Ed Wood”, “Finding Neverland”, “Alice in Wonderland”, “Black Mass”, “Dark Shadows”, “Blow” etj.

/abc24.al/

Johnny Depp (Foto: Terry Blackburn)

Johnny Depp (Foto: Terry Blackburn)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu