Bogdani sponsorizon Brojën te gjigantët e Serie A: Po ia morët dot Chelsea.

0
6
Gjigandi

Ish-sulmuesi shqiptar, Erjon Bogdani, ka bërë disa deklarata gjatë një interviste në “Radio Goal”: “Broja është lojtar i rëndësishëm, do ta shihja të përshtatej mjaft mirë te Napoli.

Axurrët si skuadër, por edhe napolitanët si tifozë janë kombinimi ideal për çdo futbollist. Pra, është një opsion i rëndësishëm. Megjithatë, ndoshta ai do të preferonte të provonte të luante shanset e tij te Chelsea, një klub që zotëron kartonin e tij.

Mendoj se do ta fillojë fazën parapërgatitore në radhët e bluve të Londrës, pastaj do të jetë në dorë të trajnerit Tuchel për ta mbajtur, ose larguar.

Unë e dua futbollin dhe për rrjedhojë bëj tifo që Victor Osimhen të qëndrojë te Napoli. Nigeriani ka dëshmuar se është sulmuesi ideal për lojën e Luciano Spallettit”, – shtoi Bogdani gjatë fjalës së tij.

Ish-sulmuesi shqiptar i disa skuadrave në Serie A, në fund zbuloi një sfond që e shqetëson atë personalisht: “Isha një hap larg Napolit, por më pas gjërat nuk shkuan ashtu siç shpresoja.

Klubi blu iu drejtua Bucchi dhe nuk kishte asnjë shans që të zbarkoja në Campania”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu