Avokati i familjes Berisha: Alvini 11-vjecar ndodhet akoma ne kampin Al Hol – Lajmi i Fundit

0
108
blank
Gjigandi

Avokati i familjes Berisha ka folur për emisionin Open të Eni Vasilit në Top Channel. Ai është shprehur se Alvini i ka shkëputur kontaktet, por ai ndodhet akoma në kamp. Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të ISIS ka tronditur mbarë opinionin. Rasti i tij u publikua nga emisioni investigativ Italian “Le Iene”. Avokati: Përsa i përket, lajmi i fundit i sigurt është që Alvini është akoma në kamp. Gazetari: Në Al Hol apo jo?! Avokati: Ne nuk dimë asgjë konkrete për gjendjen e tij. Por, siç e thatë vetë gjendja është shumë e rëndë pasi është i plagosur si dhe kushtet e kampit dihen. Kërkesa jonë kundrejt shtetit është shumë e thjeshtë, si gjithë fëmijët e tjerë shqiptar mos të paguajë për gabime që ata nuk kanë faj por të kthehen në Shqipëri. I kam dëgjuar deklarata e Ramës dhe çdo gjë ishte e peshuar dhe e matur. Këto janë gjëra që shkojnë përtej asaj që mund të mendojmë apo kuptojmë, ajo që duam është Alvini të kthehet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu