As Milloshi e as bandat e Arkanit nuk kanë mundur ta ndalin futbollin dhe sportin e Kosovës, e lere ma…

0
13
blank
Gjigandi

Të gjithë duhet të bëhen gati për zhvillimin e garave sportive dhe nuk ka kohë më të ankohem! 

Me virusin korona e gjitha bota po përballet por po e mposhtin dhe po i nisin garat sportive, siç e nisën edhe futbollin gjermanët! 

Një deklaratë bombë e trajnerit të mirënjohur Afrim Tovërlani, që duhet komplimentuar sepse e tha qartë troç në facebook: “Glipi, glipi, testi, leziku…! Qysh doni me stërvit ju që pretendoni me lu ne garat e UEFA-s? 

Kush po garanton që virusi do te zhduket në korrik-gusht-shtator? Qysh dojnë mi lu ndeshjet gjatë këtyre muajve ekipet tona në Evropë pa stërvitje? 

Qysh dojna me fillu kampionatin e ardhshëm a spo lujna më futboll? Mos u tutni se veç grip është po tjetër kund e keni ju “filozofa” që po e “mbroni” jetën më shumë se na tjerët!”. Tovërlani e tha qartë për ata që dojnë me kuptu!

Një fakt që duhet kujtuar, në vitin 1991 e deri në vitin 1999 sportistët shqiptarë zhvilluan garat në fusha dhe salla të improvizuara. Ishin më të rrezikuar se sot nga pushtuesi serb. A bandat e Arkanit dhe as regjimi kriminal i Sllobodan Millosheviqit nuk ka mundur ta ndalë sportin dhe lere më tani ky virus! 

Atëkohë, të gjithë e dimë, se sa herë që sportistët tanë u ndalnin në punkte famëkeqe nga bandat dhe milicia serbe, o je rrah, o je arrestu, o je dërgu në bisedë informative madje edhe në burgim. Virusi korona nuk është më i rrezishëm se sa ishin bandat e Arkanit dhe milicia kriminale serbe.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu