Alvini do te kthehet nga Siria, babai i 11-vjecarit mesazh per shiptaret – Lajmi i Fundit – Lajme

0
1
Gjigandi

Babai i Alvin Berishës, 11-vjeçarit shqiptar që ndodhet në një nga kampet e rrezikshme në Siri sot ka kerkuar ndihmën e të gjithë shqiptarëve. Postimi i babait të Alvin Berishës:“Edhe kampionët më të mëdhenj, ndonjëherë kanë nevojë për ndihmë!Që kur është transmetuar emisioni për Alvinin, kemi marrë telefonata e mesazhe pa fund që na japin zemër. Disa prej tyre kanë edhe dëshirën që të bëjnë edhe një dhuratë. As nuk e kemi menduar ndonjëherë këtë gjë, e në pesë vitet në të cilin kemi kërkuar kampionin tonë, çdo shpenëzim është përballuar nga familja. Sot situata është ndryshe, sepse sot e dimë në çfarë gjendje shëndetsore ndodhet Alvini. Kur të kthehet në shtëpi – sepse Alvini do kthehet, mbi këtë askush nuk duhet të ketë asnjë dyshim – do ketë nevojë për mjekim të specializuar. Kemi vendosur që, me ndihmën një shoqate të hapim një llogari bankare. Kush dëshiron, mund të bëjë aty një derdhje, dhe e falenderojmë. E kush nuk do a nuk mundet, ne prapë e falenderojmë se na ka thënë një fjalë të mirë e na ka dhënë shpresë. Intestazione: 6230518 Manidipace per Alvin Iban: IT76K0521622902000000004577 Bic Sëift: BPCV IT 2S 070 P.S Për arsye burokratike, hapja e kësaj llogarie bankare mund të bëhej vetëm me ndihmën e një shoqate. Mani di Pace është një shoqatë italiane me bazë në Lecco e cila vepron prej kohësh në ndihmë të fëmijëve, dhe janë treguar shumë të gatshëm për të na ndihmuar. Faleminderit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu