Albin Kurti mund live me audience Edi Ramen – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Duket se interesi i shqiptarëve për kryeministrin e zgjedhur të Kosovës është më i madh se ai për kryeministrin Edi Rama. Të paktën shifrat në rrjetet sociale e tregojnë këtë. Albin Kurti ishte në “Real Story” në News24, ai ndiqej ‘live’ në Facebook nga mbi 3 mijë njerëz, në disa raste dhe mbi 4 mijë, ndërsa kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Open” në “Top Channel” pak më shumë se 2 mijë. Nga ana tjeter Kryeministri Edi Rama foli për negociatat, atë çfarë pritet të ndodhë nesër në Bruksel por edhe për ato që priten të ndodhin në Shqipëri. Albin Kurti foli për objektivat e tij, idenë e bashkimit Kosovë-Shqipëri, marrëdhëniet me serbët dhe qeverinë me LDK.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu