Zjarr në Berat/ Flakët ‘përpijnë’ zonën, rrezikohen banesat e shtylla të tensionit të lartë

0
Gjigandi

Një vatër e re zjarri është regjistruar në periferi të bashkisë së Beratit.

Burime median bëjnë me dije se flakët janë të përmasave të mëdha, pasi janë të favorizuara nga era.

Mësohet se zjarri ka filluar nga shkurret, si dhe ndodhet shumë pranë shtyllës të tensionit të lartë si dhe disa banesave. Forcat e zjarrfikësve e kanë pasur të pamundur izolimin e kësaj vatre, ku për pasojë flakët deri në këto momente ka vijuar në plantacionin me vreshta, pavarësisht ndërhyrjeve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu