Videoja e tradhtisë.; njeriu i afërt tregon shkaqet dhe pasojat e ndarjes së Pique me Shakira

0
12
Gjigandi

Ndarja e Shakirës dhe Gerard Piqué ka monopolizuar debatin mediatik sportiv kryesisht, duke habitur të gjithë botën. Me këtë rast, përmendet se këngëtarja kolumbiane i ka zbuluar futbollistit të Barcelonës një video kompromentuese; duke ditur të gjitha pabesitë e tij.

Çifti i njohur njoftoi ndarjen pas 12 vitesh lidhje. Një person i afërt i tyre ka treguar në një intervistë për “TVNotas” detaje se çfarë po ndodh në këto momente mes të dyve.

Si e mori vesh Shakira për pabesinë e Gerard Pique?

Për shkak të një videoje që jo vetëm tregon se Gerard e ka tradhtuar, por është shumë i rrezikshëm, sepse shfaqet seksualisht i vetëkënaqur. Natyrisht, as ajo dhe as ai nuk duan që fëmijët e tyre të mësojnë për të gjitha këto, vetëm ata e dinë. Fëmijëve iu kanë thënë se mami dhe babi nuk kuptojnë më njëri-tjetrin dhe se tani do të jetojnë të ndarë. Mesa duket nuk ishte hera e parë që ai e tradhtonte Shakirën.

Por si e gjeti videon?

Epo, thonë se ai që kërkon, edhe gjen. Besoni apo jo, 10 vitet e Shakirës me Gerardin i kanë shkaktuar gjithmonë pasiguri. Duke kontrolluar celularin e futbollistit, ajo gjeti atë video vetëkënaqëse seksuale.

A është larguar tashmë Gerardi nga shtëpia?

Po, ajo i kërkoi të largohej. Gerard ka disa prona dhe ka fjetur në një apartament në një zonë shumë luksoze në Barcelonë, mendoj se i ka çuar edhe miqtë e tij atje.

Çfarë do të ndodhë me çështjen e fëmijëve?

Epo, me gjithë këtë, Shakira nuk dëshiron më të vazhdojë të jetojë në Barcelonë, ku u zhvendos prej Gerardit, sepse karriera e saj i jep më shumë liri për të jetuar ku të dojë. Ajo nuk ka vërtet asnjë familje apo mik të ngushtë këtu, përveç Pique. Me sa duket dëshiron të kthehet në rezidencën e saj në Bahamas, ku ka jetuar para se të krijonin një familje.

Problemi është se Gerard nuk dëshiron që të vegjlit të largohen, sepse pretendon se, përveç se kanë lindur në kryeqytetin katalanas, janë rritur atje, shkojnë në shkollë, kanë miqtë e tyre të vegjël.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu