Video/ Përplasje mes banorëve dhe policisë për vendosjen e traut në hyrjen e Parkut “Divjakë-Karavasta”

0
Gjigandi

Banorët e Divjakës janë përplasur fizikisht me policinë për vendosjen e traut në hyrje të Parkut Kombëtar “Divjakë-Karavasta”, ku kanë mundur që të heqin traun me forcë.

Vendimi i ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për vendosjen e një trau elektronik dhe bërja me pagesë për turistët dhe vizitorët, hyrja në parkun kombëtar të Divjakës ka nxitur reagimin e banorëve të zonës.

Banorët e indinjuar, kanë deklaruar se vendosja e traut dhe pagesës është e jashtëligjshme.

Banorët kundërshtojnë vendosjen e traut duke e konsideruar në shkelje të ligjit edhe nga ana e Bashkisë që ka dhënë lejen e ndërtimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu