Video-loja e shumëpritur – F1 Manager 2022 po vjen më 30 gusht

0
10
Gjigandi

Për herë të parë në më shumë se 20 vjet, tifozët e Formula 1 po marrin një lojë të re në stilin e menaxherit.

Formula 1 ka njoftuar se do të nisë lojën e shumëpritur F1 Manager 2022 më 30 gusht dhe një trailer i ri i lojës është publikuar që tregon aspekte të ndryshme të lojës së ardhshme.

Loja është zhvilluar nga studio Frontier Developments, e cila njihet për punën e saj në serinë Elite Dangerous. Menaxheri i F1 vendos 2022 lojtarë në rolin e drejtorit të ekipit dhe në vend që të drejtojë një bolid F1, lojtari do të mbikëqyrë të gjithë ekipin. Ai jo vetëm që do të zgjedhë komponentët për bolidat, por do t’i udhëheqë drejtuesit që do t’i çojnë ato drejt fitores.

Duke pasur parasysh pjesëmarrjen e Formula 1, loja përmban të 22 pistat dhe pilotët e vërtetë nga kampionati F1, F2 dhe F3. Gjithashtu komentues janë prezantuesi i Sky Sports, David Croft dhe ish-piloti i F1, Karun Chandhok.

Porositë paraprake tashmë janë duke u pranuar dhe loja do të jetë e disponueshme për PlayStation, Xbox dhe PC përmes Steam dhe Epic Games Store. Ata që zgjedhin të porosisin paraprakisht do të kenë qasje të hershme në video-lojën më 25 gusht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu