Turp për non-gratat/ Përplaset në Kuvend Rama e Berisha: Je i padëshirueshëm!

0
41
Gjigandi

Debate të ashpëra janë ndier këtë të enjte në Kuvend mes kryeministrit Edi Ramës dhe Sali Berishës.

Arsyeja përplasjes ka qenë sepse opozita kërkoi radhën për të marrë fjalën.

Pjesë nga debati:

Berisha: Kjo që bën ti ka lidhje me një veprim tëndin për të mbrojtur Edi Ramën. Turp, akt i turpshëm!

Rama: Nuk është turp për non-gratat! Ti je i padëshiruar. Ti je non-grata. Jo parlamenti jo, por ty se je non grata.

Noka: Kush je ti moj zonjë? Kush është ky që na trajton ne kështu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu