U pyet sot në SPAK, Xhelal Mziu jep detajet

0
25
Gjigandi

Ish-kryetari i Bashkisë Kamzë, Xhelal Mziu ka dalë nga ambientet e SPAK pas tre orësh.

Në një reagim për mediat Mziu tha se nuk është pyetur në lidhje me DPSHTRR-në, por ka qenë thjesht një sqarim.

Sakaq shtoi se është pyetr për verifikimin e një situate por theksoi se nuk ka lidhje me asnjë tender apo inictitucion.

“Respekt të gjithëve ju se është 41 gradë. Nuk më pyeti njeri dhe s’keni pse vraponi. S’ka lidhje DPSHTRR me arsyen pse isha, për një çështje të tretë se u pyeta për sqarim. Është çështje që nuk ka lidhje fare me Ministrinë që varem, as me rrugët as me DPSHTRR. As nuk erdha nga dera e pasme, thjesht ju pashë që vrapuat ndaj për respekt. Megjithatë unë përfaqësoj një figurë publike, nuk mund të jap detaje. U pyeta për verifikim të një situatë të caktuar. Nuk ka lidhje me asnjë tender, asnjë lloj gjëje dhe me asnjë institucion.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu