Shpërthim i fuqishëm municionesh në malin e Holtës, zjarrfikësve u rrezikohet jeta

0
41
Gjigandi

Zjarri në malin e Holtës vijon të jetë aktiv prej ditësh, pikërisht në kufirin gjeografik pyjor i rretheve Gramsh, Përrenjas dhe Pogradec.

Burime për median bëjnë me dije se zjarrfikësit ndodhen në rrezik për jetën pasi janë përballur me shpërthime të fuqishme të municioneve luftarake të cilat dyshohen se i përkasin luftës së dytë botërore. Fatmirësisht efektivët janë ndodhur në krahun tjetër të malit në momentin kur kanë shpërthyer këto municione,

Mësohet se nuk ka asnjë efektiv të lënduar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu