U hodh nga makina përpara se të përplasej me shtyllën e tensionit të lartë, humb jetën shqiptari

0
46
Gjigandi

Një aksident me pasojë vdekjen e një të riu shqiptar është shënuar mëngjesin e kësaj së marte, në qytetin e Torinos.

Përplasja e ndodhur në Corso Regio Parco pranë varrezave monumentale të Torinos i ka marrë jetën 32-vjeçarit Olti Hysenaj.

Për arsye që janë ende të paqarta, automjeti tip “Ford Fiesta” që ai drejtonte është përplasur me shtyllën e dritë që ndriçon rrugën dhe më pas në një pemë.

Mediat italiane shkruajnë se Hysenaj ndodhej i vetëm në automjet dhe gjatë përplasjes është hedhur nga makina.

Në vendngjarje, përveç punonjësve të shëndetësisë, kanë ndërhyrë edhe punonjës të policisë vendore, të cilët janë përgjegjës për konstatimet dhe konstatimin e dinamikës dhe përgjegjësive të ngjarjes. Në çdo rast, përfshirja e mjeteve të tjera është përjashtuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu