Twitter-i i Gilbert Gottfried dyshohet se është hakuar disa orë pas njoftimit të vdekjes së tij

0
Gjigandi

Llogaria e Gilbert Gottfried në Twitter dyshohet se u hakerua vetëm disa orë pasi familja e tij njoftoi vdekjen tragjike të komedianit legjendar.

Të martën pasdite (12 prill), biografia e yllit të ndjerë u ndryshua në “të hakuar nga @yeatarchive në IG”, një llogari që nuk ekziston më në Instagram, e ndjekur nga disa postime të çuditshme në Twitter.

Postimet – pamjet e të cilave u kapën nga The Daily Mail para se të fshiheshin – përfshinin mesazhe të turpshme dhe promovim të llogarive të ndryshme të “OnlyFans” dhe porno.

Foto: Getty Images

“Unë kam vdekur për shkak të ‘Yeatarchive’ në IG”, shkruhet në një nga postimet.

“Njerëzit janë idiotë”, shkroi një person, ndërsa një tjetër shtoi: “Kushdo që ka hakuar llogarinë e Gilbert Gottfried jeni patetik”.

Megjithatë, publicisti i tij i tha Rolling Stone se ai nuk ishte në dijeni të asaj që kishte ndodhur me faqen e yllit të ndjerë, ndërsa një përfaqësues i Tëitter tha për median se ata “po shqyrtonin këtë, por deri më tani nuk kishin parë asgjë që sugjeronte një hak”.

Foto: Getty Images

Aktori i humorit vdiq në moshën 67-vjeçare nga një anomali në zemër e quajtur takikardi ventrikulare.

Familja e tij, megjithatë nuk dha shumë detaje – duke thënë në deklaratën e tyre se “zëri më ikonik në komedi” kishte ndërruar jetë pas një sëmundjeje të gjatë”.

“Gilbert ishte një bashkëshort, vëlla, mik dhe baba i mrekullueshëm për dy fëmijët e tij të vegjël. Megjithëse sot është një ditë e trishtuar për të gjithë ne, ju lutemi vazhdoni të qeshni sa më shumë të jetë e mundur për nder të Gilbert. Dashuria, familja Gottfried”, thuhet në deklaratë.

Gottfried e filloi karrierën e tij në moshën 15-vjeçare, duke bërë komedi në qytetin e New Yorkut.

Në vitet 1980, ai ishte shfaqur në “Late Night ëith David Letterman” dhe kishte një qëndrim të shkurtër në “Saturday Night Live”.

Ai njihet edhe për paraqitjet në “Beverly Hills Cop II”, “Problem Child”, “Look Who’s Talking II” dhe “The Aristocrats”.

/abc24.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu