Tërmeti i fuqishëm/ Dëshmia rrëqethëse e gruas nga Kombinati – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë, duke lënduar shumë persona dhe duke dëmtuar banesa e apartamente.
Një nga qytetet më të prekura nga tërmeti ishte kryeqyteti i vendit Tirana, Një grua nga Kombinati rrëfen tmerrin e përjetuar nga lëkundjet e tërmetit.

“Sapo kisha vënë djalin në gjumë. E kam futur poshtë trupit, që mos t’i kapej koka, dhe e kam nxjerrë jashtë. Nuk kam fjetur në shtëpi, vajtëm në hotel, me një çmim 25 mijë lekë, edhe pse ditët e tjera e ka 15 mijë. Jemi 65 familje. Nëse këtu jetohet dhe dikush merr përsipër rrezikun, unë që tani e fus djalin e sëmurë. Nuk kërkojmë luks, por një apartament ku mund të japë shërbimet mjekësore, ku mund t’i jap ushqim fëmijës”, deklaron gruaja.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu