Taekwondistët e rinj fituan dy medalje të arta në turneun “Croatia Open G1 2019”

0
145
Gjigandi

Taekwondistët e rinj të Kosovës janë kthyer me dy medalje të arta të fituara në turneun ndërkombëtar të taekwondosë “Croatia Open G1 2019”, të mbajtur këtë fundjavë në Kroaci.

Të artën e fituan Elion Agushi në grupmoshën e kadetëve, kategoria -45 kilogramë dhe Denis Bllaca (kadet), kategoria -49 kilogramë.

Lexo edhe:  “Njerëz brenda FFK-së kanë filluar mbledhjen e nënshkrimeve dhe ‘gjahun e shtrigave’”

Tek kadetët Kosova u shpall ekipi më i mirë. Pjesëmarrëse në këtë garë ishin 50 shtete me 851 garues.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu