Spiunazh në shërbim të regjimit iranian, SPAK kontrolle në banesat e 20 ish-anëtarëve të MEK në Shqipëri

0
35
Gjigandi

SPAK ka vënë në hetim 20 iranianë për spiunazh në shërbim të regjimit iranian.

Burime për median bëjnë me dije se janë duke u kryer kontrolle në banesat e këtyre ish-anëtarëve të MEK, ku pjesa më e madhe e tyre janë nën hetim prej 3 vitesh.

Mësohet se ish-anëtarët të organizatës së muxhahedinëve iranianë të cilët janë shkëputur nga kjo organizatë, po kryejnë aktivitet të ndaluar brenda territorit të vendit tonë për llogari të Gardës Revolucionare të Iranit dhe shërbimeve sekrete atje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu