Amnistia fiskale, Rama: I kanë fituar paratë djersitur me djersën e ballit, mos të përmend pjesë tjetër

0
10
Gjigandi

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me një grup përfaqësuesish të bizneseve mbi amnistinë fiskale.

Rama tha se amnistia përfundon në momentin që depoziton paratë, pasi sipas tij qeveria nuk ka lidhje nëse më vonë arrestohet një kriminel për s’pastrim pastrash.

Sakaq shtoi se personat që legalizojnë paratë deri në 2 milionë euro, i kanë fituar me djersën e ballit.

“Amnistia përfundon në momentin që depoziton paratë që do të thotë pas këtij veprimi, nëse gjendesh në kushtet e cilido subjekti që janë këtu, ato para sekuestrohen. Jo si në rastin kur arreston një kriminel dhe ke proces tjetër për sekuestrimin e pasurisë, këtu është më keq, sekuestrohen në moment që personi del i lidhur me veprimtari kriminale.  Ne do ta bëjmë këtë ligj, të jemi të qartë, po do ta bëjmë sa më të mirë”, tha ai

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu