19.5 C
Tirana
E mërkurë, 28 Shtator, 2022
Ballina Etiketimet Fiskale

Etiketim: fiskale

Berisha: Amnistia fiskale favorizon njerëzit që merren me trafiqe kriminale, qeveria...

0
Kreu i PD, Sali Berisha në një takim të përjavshëm me gazetarët ka hedhur sërish një sërë akuzash për qeverinë. Berisha tha se në këtë...

Amnistia fiskale, Rama: I kanë fituar paratë djersitur me djersën e...

0
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me një grup përfaqësuesish të bizneseve mbi amnistinë fiskale. Rama tha se amnistia përfundon në momentin që depoziton...

Irena Beqiraj del kundër Ramës për Amnistinë Fiskale: Do ‘grumbullohen’ para...

0
“Një zgjidhje afatshkurtër që shkakton probleme afatgjata”. Kështu e cilëson projektligjin e Amnistisë Fiskale, ish-zv.ministrja e Financave, Irena Beqiraj. Përvoja e vendeve që e kanë...

Amnistia fiskale, Denaj: Kanë dështuar 7 procese, po përballemi me informalizim

0
Denaj: Bankat janë të rregulluara sipas praktikave ndërkombëtare, janë kushtet që vendoset nga procedurat e çdo banke. Banka bën punën e saj. Në një...

Amnistia fiskale, ekspertët: Synimi i qeverisë i paqartë, i hap rrugë...

0
Në Tiranë nisma e qeverisë për aministi fiskale dhe penale ka nxitur një valë të gjerë reagimesh në radhët e politikës, ekspertëve dhe institicioneve...

Amnistia fiskale, ekspertët për VOA: I hapet rruga pastrimit të parave

0
Në Tiranë nisma e qeverisë për aministi fiskale dhe penale ka nxitur një valë të gjerë reagimesh në radhët e politikës, ekspertëve dhe institicioneve...

PD: Kanabis në gjithë vendin, trafikantët nuk mund të ligjërojnë pasuritë...

0
PD përmes Clirim Gjatës sekretar për çështjet ligjore denoncoi se Kanabisi vijon të mbillet në zona të ndryshme të vendit. Kjo foto është bërë...

“Rama të tërheqë amnistinë fiskale”/ PD: Nëse nuk e bën …

0
Parlamenti nuk do i mbyllë dyert pa miratuar amnistinë fiskale, e cila parashikon që personat të cilët do të deklarojnë vullnetarisht paratë e tyre,...

Rreziqet e amnistisë fiskale, Preçi: Përfitues janë politikanët dhe oligarkët

0
Projektligjin për amnisitinë fiskale dhe penale për deklarimin e pasurive shihet me skepticizëm nga ekspertët, të cilët vlerësojnë se nisma do të sjellë injektimin...

FMN kritika për heqjen e tatim-fitimit dhe amnistinë fiskale: ‘Gërryen’ të...

0
Fondi Monetar Ndërkombëtar me anë të një deklarate zyrtare për Shqipërinë ka kritikuar tre nismat e qeverisë për amnistinë fiskale, heqjen e tatim-fitimit...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS