Mori ryshfet për të punësuar një person në administratë, Gjykata e Posaçme lë të lirë Rovena Vodën

0
29
Gjigandi

Ish-zëvendës ministrja e Brendshme Rovena Voda ka fituar lirinë këtë të premte.

Burime për median bëjnë me dije se Gjykata e Posaçme ka shuar masën e arrestit me burg, pasi u dënua me 10 muaj burg.

“Kam humbur një beteje, por lufta vazhdon për pafajësinë”, mësohet të ketë thënë ajo.

Voda u dënua në shkallen e parë me 10 muaj burg pasi dyshohet se ndikoi për të punësuar një person në administratën shtetërore kundrejt ryshfetit. Nga hetimet e SPAK, rezultoi se Voda kishte marrë 1 mijë euro, një celular dhe një arkë me peshk për të punësuar Florida Beun në ministri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu