Situatë alarmante në Mirditë/ Flakët kanë dalë jashtë kontrollit, rrezikohen banesat

0
21
Gjigandi

Zjarri në zonën e Mirditës vijon të jetë aktiv prej katër ditësh.

Burime për median bëjnë me dije se situata është alarmante në zonën afër Kurbeneshit, pasi ende nuk është arritur neutralizimi i flakëve.

Mësohet se janë shkrumbuar sipërfaqe të tëra me lisa, pisha e shkurre, si dhe zjarri po i afrohet banesave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu