Shqiptarë jini vigjilentë, Venecia konfirmon se qeveria po ju vjedh pronat! – Lajmi i Fundit – Lajme

0
67
blank
Gjigandi

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se shqiptarët duhet të jenë vigjilent, pasi edhe Komisioni i Venecias ka konfirmuar se qeveria po vjedh pronat.   Sipas tij, Komisioni i Venecias shprehet qartësisht se kjo qeveri grabit pronat e shqiptarëve, duke shkelur të drejtat e njeriut.   Postimi i plotë i Petrit Vasilit:     Shqiptare jini vigjilente,Venecia konfirmon se qeveria po ju vjedh pronat!   Komisioni i Venecias konfirmon qarte se rilindja shkel Konventen Europiane per te Drejtat e Njeriut per pronat.   Venecia konfirmon gjithshtu qarte se rilindja shkel Kushtetuten per te grabitur pronat e shqiptareve.   Rilindja e la Shqiperine pa Gjykate Kushtetuese qe te vidhte pronat e pashqetesuar sepse qytetaret nuk kane se ku te ankohen.   Rilindja gjallon mbi grabitjen e prones se qytetareve. Ne krye te grabitjes eshte vete Kryeministri. Kjo eshte nje vjedhje monstruoze qeveritare e prones se shqiptareve me qellime korruptive per perfitim miliardash,prandaj edhe ne projektligj kompetencat e procedurat,qe duhet te percaktoje ligji i rremben qeveria qe ti rrembeje pronat sipas qejfit.   Kemi nje qeveri qe dite e nate punon e vepron per vjedhjen e pronave te shqiptareve.   Dhe hajde degjo pastaj keto gulçimet e perbetimet histerike te kryeministrit,i cili prin ne krye te qeverise me te korruptuar,qe ndertoi antishtetin me te kriminalizuar te Europes ne Shqiperi.   Lexoni cfare thote Komisioni i Venecias:   “Ekziston një rrezik i lartë që projektligji të mund të krijojë probleme pajtueshmërie me nenin 1 të Protokollit të Parë të Konventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut dhe dispozita të tjera, si dhe me Kushtetutën shqiptare.   Në veçanti, Nenet 7 dhe 9 të p/ligjit janë në thelb të paqarta dhe të pasakta, prandaj mbajnë një rrezik të lartë që zbatimi i tyre do të çojë në shkelje të Konventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut.”  

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu