Samiti i NATO-s, Xhaçka: Angazhim konkret për të garantuar sigurinë e aleatëve dhe ndihmuar Ukrainën

0
Samiti i NATO-s, Xhaçka: Angazhim konkret për të garantuar sigurinë e aleatëve dhe ndihmuar Ukrainën
Gjigandi

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka tha sot se NATO ka treguar vendosmëri të madhe dhe angazhim konkret për të garantuar sigurinë e të gjithë aleatëve dhe për të ndihmuar Ukrainën. 

Nëpërmjet një postimi në Twitter në përmbyllje të samitit të NATO-s të mbajtur sot në Bruksel, Xhaçka ka shpërndarë disa foto nga takimi duke shtuar se kohezioni i aleatëve është më i fortë se kurrë për t’u përballur me agresionin rus.

Në samit u mblodhën liderët e vendeve anëtare, duke përfshirë edhe Presidenti amerikan Joe Biden, për të diskutuar për situatën në Ukrainë, dhe hapat e mëtejmë që Aleanca do të ndërmarr për të parandaluar zgjerimin e konfliktit.

Në këtë samit urgjent morri pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

/abc24.al/

RonaTyra

📍At @NATO Summit in #Brussels. Great resolve & concrete commitment by Alliance to guarantee security of all allies & aid to #Ukraine.Allied cohesion today is stronger than ever to face #Russian aggression.#WeAreNATO pic.twitter.com/noRdaADxkN

– Olta Xhaçka🇦🇱 (@xhacka_olta) March 24, 2022

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu