fbpx
19 C
Tirana
E martë, 7 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Rusia

Etiketim: Rusia

Rusia i hap rrugën Putinit të qeverisë deri në 2036

0
Votuesit rusë miratuan ndryshime kushtetuese që do ta lejojnë Presidentin Vladimir Putin të mbajë potencialisht pushtetin deri në vitin 2036. Por referendumi njëjavor që...

5 Fakte Interesante Per Makinen e Vladimir Putin

0
5 Fakte Interesante Per Makinen e Vladimir Putin

Rusia ofroi shpërblime për vrasjen e ushtarëve amerikanë dhe britanikë në...

0
Oficerë të shërbimit sekret rus që punonin për inteligjencën ushtarake GRU i kanë ofruar para militantëve talebanë në Afganistan si shpërblim për vrasjen e...

Rusia i quan “fantazi” raportimet e NYT për konspiracion me talibanët

0
Moska ka mohuar sot raportimet e të përditshmes amerikane ‘New York Times’ se i ka ofruar shpërbime militantëve Talibanë për të vrarë ushtarë amerikanë...

Rusia shfaq në paradë armë të reja dhe të provuara në...

0
  Rusia tha sot se celebrimet e Ditës së Fitores për 75-vjetorin e mundjes së Gjermanisë Naziste ishin një shfaqje e aftësive ushtarake si në...

Flamujt në gjysmë shtizë! Rusia rivarros 500 hebrenj të vrarë nga...

0
Mbetjet mortore të më shumë se 500 burrave, grave dhe fëmijëve të ekzekutuar nga trupat naziste gjatë Luftës së Dytë Botërore janë rivarrosur në...

Marrëveshje për armët bërthamore, çfarë plani po fshehin Rusia dhe SHBA

0
Ditën e sotme në kryeqytetin e Austrisë kanë nisur diskutimet për zgjatjen e afatit të marrëveshjes për reduktimin e armëve bërthamore midis Shteteve të...

Rusia burgos ish-marinsin amerikan për spiunim

0
Një gjykatë në Rusi ka shpallur fajtor për spiunim, ish-pjesëtarin e marinës amerikane, Paul Whelan, akuzë të cilën ai dhe zyrtarët amerikanë e kanë...

Kievi: Rusia mund të kalojë në përshkallëzim ushtarak për furnizimin me...

0
Ish-kryeministri i rajonit të Krimesë, Serhiy Kunitsyn tha sot se beson se rezervat e ujit janë thuajse të shteruara në gadishullin e Krimesë dhe...

Ambasadori rus: Të gatshëm për bashkëpunim me Shqipërinë, por nuk është...

0
A janë të ngrira marrëdhëniet Rusi-Shqipëri? Ambasadori i Rusisë në vendin Shqipëri Mikhail Afanasiev tha në studion e Ilva Now se “nuk është Rusia...