26.5 C
Tirana
E premte, 19 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Aktualitet

Etiketim: aktualitet

Në Shqipëri sot zhvillohet provimi i dytë i Maturës shtetërore

0
Këtë të shtunë në Shqipëri do të zhvillohet provimi i dytë i Maturës shtetërore. 33 mijë maturantë do të testojnë njohuritë e tyre në...

Toka, vilë luksoze dhe 4 makina, sekuestrohen pasuritë e të dënuarit...

0
Policia e Shtetit ka njoftuan sot sekuestrimin e disa pasurive që i përkisnin shtetasit Gentian Sharra dhe familjarëve të tij në Elbasan.Drejtori i Policisë...

Berisha thirrje për protesta: Në Shqipëri është vendosur sistem i plotë...

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha bëri thirrje për protesta këtë të premte.Në një konferencë për gazetarët, ai tha se PD është e vonuar...

Meta: Lidhja e Prizrenit mbetet vepër e gjallë frymëzuese për të...

0
Presidenti e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në 144 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit, ka thënë se kjo mbetet një vepër e gjallë frymëzuese,...

Meta pret Presidentin e ri Bajram Begaj: Suksese në detyrën e...

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka njoftuar sot se ka pasur një takim me Presidentin e zgjedhur, Bajram Begaj.Në një postim në Facebook, Meta...

Shqipëria jep 1 milion euro ndihmë financiare për Ukrainën

0
Qeveria shqiptare ka vendosur të japë ndihmë humanitarë në shumën 1 milionë euro për Ukrainën. Vendimi u mor sot në mbledhjen e Këshillit të...

Shkalla e papunësisë në Shqipëri vazhdon rënien në 11.3 për qind...

0
Shkalla e papunësisë në ekonominë shqiptare pësoi një tjetër rënie të lehtë në tremujorin e parë të këtij viti.Të dhënat e institutit të statistikave...

Shpopullimi i fshatrave në Shqipëri, mbështetja direkte e bujqve mund të...

0
Në mënyrë që të ndalë shpopullimin e fshatrave dhe forcojë ekonominë, Shqipëria duhet të mbështesë urgjentisht bujqit me financime të drejtpërdrejta.Është kjo "kambana e...

Aksident tragjik në Levan-Tepelenë, 2 viktima dhe 4 të plagosur

0
Një aksident i rëndë me dy viktima ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shqipëri në aksin rrugor Levan-Tepelenë.Nga vendi i ngjarjes raportohet se si...

Vota e diasporës, Celibashi: Modeli i Kosovës i papërshtatshëm për Shqipërinë

0
1,4 milionë shqiptarë me të drejtë vote mendohet se jetojnë jashtë, ndërsa prej pesë vitesh nuk ka konsensus për regjistrimin e emigrantëve në një...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS